4 rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze hostingu

Prowadzenie strony internetowej lub bloga wymaga wyboru odpowiedniego hostingu. Zapewne zastanawiamy się i szukamy odpowiedzi na pytanie, jaki jest dobry hosting. Jeżeli chcemy być w pełni zadowoleni z usługi, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników.

 

Na jakość hostingu mają wpływ parametry użytkowe hostingu oraz funkcje proponowane użytkownikowi. Decyzja związana z wyborem usługi hostingowej musi być przemyślana, a decydującym argumentem powinna być jej funkcjonalność. Dobrym pomysłem będzie wcześniejsze przetestowanie usługi, które wskaże na zalety hostingu i zdemaskuje wady przeszkadzające podczas codziennego korzystania. Na co warto zwrócić uwagę przed wyborem hostingu dla swojej strony?

 

  1. Ograniczenia FTP

Za tym tajemniczym skrótem kryje się sposobność do przesyłania plików na serwer, a także do pobierania za pomocą protokołu FTP. Nie musimy tutaj ograniczać się tylko do interfejsu strony www. Warto zwrócić uwagę na  ograniczenia FTP związane m.in. z rozmiarem przesyłanych plików. Wspomniana funkcja umożliwia chociażby szybsze przekazywanie treści na serwer oraz wykorzystanie hostingu w celu wymiany plików. Niedostrzegana czasem kwestia dopuszczalnego rozmiaru wgrywanych plików może okazać się znacząca zwłaszcza w przypadku stron udostępniających różnego rodzaju plików do pobrania czy też nagrania multimedialne. Sprawdź, czy pojemność wybranego serwera odpowiada Twoim potrzebom.

 

  1. Możliwość przywrócenia kopii bezpieczeństwa

Istotna jest możliwość zrobienia backupu, czyli kopii bezpieczeństwa strony internetowej. Dzięki tej opcji odtworzymy oryginalne dane w przypadku ich utraty czy też uszkodzenia. Wspomniana możliwość jest dla nas gwarancją bezpieczeństwa m.in. podczas niepowodzeń związanych z aktualizacją. Za jej pomocą przywrócimy poprawne funkcjonowanie naszej strony i unikniemy stresu związanego z awariami. Sprawdźmy, czy firma, z której usług postanowimy skorzystać oferuje płatne czy też bezpłatne przywrócenie kopii bezpieczeństwa.

  1. Minimalizacja liczby reklam

Ten czynnik szczególnie ucieszy użytkowników naszej strony. Na każdym kroku internauci zasypywani są reklamami, które powodują rozdrażnienie i niechęć do ponownych odwiedzin. Z nachalnymi reklamami mamy do czynienia przy darmowych hostingach, a ich ilość jest ceną, jaką płacimy za bezpłatny hosting. Dobrze jest wybrać profesjonalny hosting, gdzie będziemy mogli zminimalizować liczbę pojawiających się komunikatów.

  1. Komunikacja w razie problemów

To bardzo ważny czynnik, który ułatwi nam sprawne rozwiązanie problemu. Kiedy chwycimy za telefon i wybierzemy numer konsultanta, powinniśmy mieć pewność szybkiego kontaktu oraz uzyskania rzetelnych informacji. W ten sposób każda usterka zostanie usunięta w krótkim czasie. Możemy także skorzystać z możliwości zgłoszenia usterki do supportu i czekać na odpowiedź zwrotną.

Jeżeli posiadasz własną stronę internetową i nie jesteś pewien, jaki hosting będzie dla Ciebie najlepszy skorzystaj z profesjonalnej porady. Sprawdź naszą ofertę: http://spacehost.net.pl/hosting-www

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.