Czym jest certyfikat SSL?

Certyfikat SSL zagwarantuje nam bezpieczeństwo wszystkich danych, które przesyłane są za pośrednictwem stron internetowych. Jest potwierdzeniem troski właściciela strony internetowej o bezpieczeństwo jej użytkowników, a także dobry wizerunek strony. Posiadanie certyfikatu wpłynie pozytywnie także na dobre pozycjonowanie naszej strony w Google.

SLL to narzędzie potwierdzające wiarygodność naszej domeny. Pokazuje, że szyfrowanie danych przesyłanych pomiędzy serwerem a  użytkownikami jest w pełni bezpieczne. Co więcej, certyfikat świadczy o zachowaniu poufności transmisji danych przesyłanych przez Internet. Dzięki SLL można szyfrować połączenia do stron www, poczty czy serwera. Certyfikat jest stosowany w przypadku zabezpieczania transakcji w bankowości elektronicznej czy też aukcji internetowych, gdzie mamy do czynienia z płatnością internetową.

Szereg korzyści

 

Posiadanie certyfikatu SLL niesie ze sobą wiele korzyści ważnych dla osoby prowadzącej stronę internetową czy też sklep online. Przede wszystkim największą zaletą jest ochrona przesyłanych danych oraz informacji. Cecha ta ma duże znaczenie zwłaszcza w przypadku sklepu internetowego, gdzie przesyłane są dane klientów. Zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom i osobom odwiedzającym stronę jest kluczowe. Każdy użytkownik powinien mieć pewność, że dane z nim związane nie trafią do niewłaściwych osób. Jeśli pokażemy, że posiadamy certyfikat SSL wówczas zwiększamy szansę na zakup oraz kontakt za pomocą formularza.

 

Użytkownicy chcą czuć, że odwiedzana strona www jest wiarygodna i cieszy się dobrą opinią. Obie te cechy zyskamy za pomocą certyfikatu SLL. Strony, które mogą poświadczyć o jego posiadaniu automatycznie uznawane są za przestrzegające zasad bezpieczeństwa swoich czytelników i odwiedzających. Certyfikat pomaga nam budować atmosferę zaufania oraz stwarza dogodne warunki do podjęcia dialogu z jej interesantami.

 

Jak nabyć certyfikat SLL?

 

Jeżeli myślimy o certyfikacie SLL musimy posiadać gotową stronę www oraz zarejestrowaną na dane firmowe domenę. Co ważne, dane te muszą znajdować się w bazie WHOIS. Ważne jest także utworzenie specjalnego konta mailowego, na który otrzymamy wiadomość z prośbą o potwierdzenie zamówienia.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat certyfikatu SLL zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą http://spacehost.net.pl/certyfikaty-ssl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.