Dlaczego warto wybrać płatny hosting?

Jeżeli podjąłeś decyzję o prowadzeniu własnej strony internetowej, czeka Cię wybór hostingu. I tu pojawia się pytanie rodzące zresztą szereg wątpliwości: płatny hosting czy darmowy? Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego nie warto oszczędzać na hostingu.

 

Każdy hosting, bez względu na to, czy jest darmowy, czy też płatny, polega na udostępnianiu miejsca na serwerze dla prowadzonej przez Ciebie strony internetowej. Otrzymujesz tym samym pewną przestrzeń dyskową, która posiada jakąś określoną wielkość. Dzięki temu, że serwer jest przez cały czas podłączony do Internetu, Twoja witryna jest stale dostępna i widoczna ty samym dla Internautów. Oprócz tego masz także możliwość korzystania z poczty w ramach własnej domeny. Te dwie rzeczy otrzymujesz zawsze – bez względu na to, czy decydujesz się na hosting płatny, czy może darmowy. W rzeczywistości jednak możliwości hostingu są znacznie większe, a co za tym idzie – przynoszące więcej korzyści. Za profesjonalny hosting trzeba jednak zapłacić. Podpowiadamy, dlaczego warto.

 

Reklamy

Firmy oferujące darmowy hosting mimo wszystko chcą jednak zarabiać. W związku z tym umieszczają reklamy na Twojej stronie. Niestety nie masz wpływu na to, jakiego rodzaju będą tym reklamy, ryzykując tym samym brakiem wiarygodności i profesjonalizmu.

 

Ilość miejsca na dysku

Darmowe hostingi to z reguły oferta dość ograniczona, jeżeli chodzi o przestrzeń dyskową. Tymczasem już najtańsze płatne pakiety zapewniają miejsce liczone w GB. Jeżeli myślisz o rozbudowanej stronie internetowej, zawierającej zdjęcia i dużą ilość treści, szybko zauważysz, że osiągasz limit pojemności, a co za tym idzie – brak możliwości rozwoju Twojej strony.

 

Limit transferu

Darmowy hosting ma zazwyczaj limit transferu na bardzo niskim poziomie, a to z kolei oznacza, że w przypadku dużej liczby Internautów przebywających na Twojej stronie, szybko zostanie osiągnięty i zostanie ona zablokowana. Płatne oferty hostingowe to coraz częściej brak takiego limitu lub jego wysoki poziom.

 

Limit usług

Bezpłatny hosting wiąże się także z pewnym limitem usług. Można zaobserwować spore w tym przypadku ograniczenia, dotyczące głównie liczby kont e-mail, ilości domen i subdomen, czy dostępu do systemów zarządzania treścią. Konfiguracja na hostingu bezpłatnym jest zazwyczaj mocno ograniczona. Płatny hosting oferuje w tym przypadku znacznie więcej, uwzględniając dodatkowo usługi związane z bezpieczeństwem danych, czy pomocą techniczną.

 

Jeżeli zależy Ci na profesjonalnej stronie internetowej, którą zamierzasz stale rozwijać, powinieneś zainwestować w płatny hosting. Zyskasz tym samym bezawaryjne funkcjonowanie, większe bezpieczeństwo i wsparcie techniczne, które z całą pewnością okaże się bardzo przydatne. Szukasz kompleksowych usług hostingowych? Zapoznaj się z naszą ofertą: http://spacehost.net.pl/hosting-www

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.