Przedłużenie domeny, dlaczego warto o tym pamiętać?

Prowadząc własną działalność gospodarczą, sklep internetowy lub pisząc bloga lifestylowego nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania bez wybranej na początku początku domeny. Przyzwyczajamy się do niej nie tylko my sami, ale także oswajają się z nią również nasi czytelnicy i klienci. Dlaczego tak ważne jest pamiętanie o jej przedłużeniu?

 

Możemy zażartować i powiedzieć, że dobra domena to przede wszystkim… działająca domena. Wyobraźmy sobie sytuację, w której rankiem włączamy komputer, tradycyjnie zaglądamy na swoją stronę i pierwsze co widzimy to błąd. W pierwszej chwili ogarnia nas panika, w drugiej zaczynamy zastanawiać się, co jest powodem zniknięcia wszystkich treści. Kluczem do rozwiązania naszych wątpliwości może być termin ważności domeny, który właśnie upłynął.

 

Zaczynamy martwić się o to, czy brak przedłużenia domeny nie przestraszył potencjalnych i obecnych klientów, którzy mogą poczuć się zdezorientowani. Domena zapada w pamięci wszystkich użytkowników, dlatego warto zrobić wszystko, by jej nie utracić. W Polsce funkcjonuje kilkaset tysięcy domen i zapewne każda z nich wymagała chwili namysłu właścicieli, chociażby co do wymyślenia samej nazwy. Przedłużenie domeny jest szczególnie ważne w branżach charakteryzujących się dużą konkurencją na rynku, czyli m.in. w branży IT czy medycynie.

 

Odnowienie domeny, które używane jest zamiennie z przedłużeniem domeny, posiada kluczowe znaczenie w kontekście zapewnienia ciągłości działania strony www. Niezakłócona trwałość domeny przyczyni się do budowania stabilnego wizerunku marki zasługującej na zaufanie. Jeśli zastanawiamy się, jak przedłużyć domenę, zdecydujmy się na wsparcie specjalistów, dzięki którym będziemy mogli oddać prowadzoną stronę w dobre ręce.

 

Pamiętajmy również o tym, że nieprzerwane funkcjonowanie naszej strony www i czas jej pracy przekłada się na jej wartość. W niektórych przypadkach po utracie domeny istnieje możliwość jej przywrócenia, jednak jeśli zależy nam na trwałości i świadomości marki nie należy ryzykować. Dobrze jej wybrać taką usługę, która będzie wysyłać przypomnienia o upływającym terminie ważności domeny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.